KAYABASI MAH. 6364. SK. NO: 43 Kocasinan / KAYSERİ

Dilatasyon, yapıların belirli noktalarında, yapının kendi ağırlığı ve dış etkenlerden dolayı oluşan gerilme ve deformasyonların yapıya zarar vermesini önlemek için yapılan bir uygulamadır. Dilatasyonlar, yapının farklı bölümlerinin birbirinden bağımsız olarak hareket etmesini sağlar ve yapının daha dayanıklı olmasını sağlar.

Dilatasyonlar, genellikle yapının temelinde, kolonlarında, duvarlarında ve çatısında yapılır. Dilatasyonlar, yapının farklı bölümlerinin farklı malzemelerden yapılmış olması durumunda da yapılır.

Dilatasyonlar, farklı malzemelerden yapılır. En yaygın kullanılan dilatasyon malzemeleri, kauçuk, poliüretan ve PVC'dir. Dilatasyonlar, yapının boyutuna, kullanılan malzemeye ve yapının bulunduğu iklim koşullarına göre seçilir.

Dilatasyonlar, yapıların daha dayanıklı olmasını ve daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Dilatasyonlar, yapıların deprem, rüzgar ve diğer doğal afetlerden zarar görmesini engeller. Dilatasyonlar, yapıların rutubet ve küf oluşumunu engeller. Dilatasyonlar, yapıların daha sağlıklı olmasını sağlar.

Dilatasyonlar, yapıların önemli bir parçasıdır. Dilatasyonlar, yapıların daha dayanıklı ve daha sağlıklı olmasını sağlar.